Happet Terra Line Heating Cable - Kabel grzewczy 25 W 4,5 m

  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,90 zł 89,90 zł 59.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kabel grzewczy umożliwia efektywne ogrzanie całego zbiornika! 

Gady jako zwierzęta zmiennocieplne wymagają zróżnicowanego zakresu temperatury w obrębie swojego terrarium. Podzielenie zbiornika na strefę zimną i ciepłą, umożliwia zwierzęciu wybór odpowiedniego dla siebie miejsca. Możliwość regulacji temperatury ciała wpływa na procesy trawienne, pobudza naturalne zachowania oraz odpowiada za prawidłowy rozwój zwierząt. Silikonowy kabel grzewczy Happet jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem. Może być wykorzystany do ogrzewania szafy hodowlanej lub inkubatora. Odpowiednio rozłożony pozwala stworzyć w terrarium strefę ciepłą, umiarkowaną oraz zimną, co daje mu ogromną przewagę nad innymi urządzeniami grzewczymi. Kabel został wykonany z wysokiej jakości silikonu, dzięki czemu nie sztywnieje i nie pęka.

Najważniejsze cechy kabla:

  • Doskonałe źródło ciepła dla zwierząt terraryjnych
  • Wspomaga właściwe trawienie i utrzymuje dobre samopoczucie zwierząt
  • Do użytku poza terrarium
  • Może być używany wewnątrz terrarium jedynie pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia go przed bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami
  • Może być używany do ogrzewania kilku terrariów lub regału hodowlanego
  • Moc - 25 W
  • Długość odcinka grzewczego - 4,5 m
  • Długość przewodu zasilania - 1,5 m

Uwagi:

Sploty kabla nie powinny się krzyżować, grozi to stopieniem izolacji i uszkodzeniem urządzenia. Należy unikać stykania się splotów kabla, może to prowadzić do przegrzania w miejscu styku i uszkodzić urządzenie.

Kabel powinien być umieszczony na materiałach ognioodpornych i o właściwościach izolacyjnych, by uniknąć uszkodzenia mebla, na którym będzie stało terrarium oraz w celu uniknięcia pożaru!

Jeśli kabel będzie umieszczony pod terrarium, należy zapewnić bezpieczny odstęp około 10 mm, umożliwiający właściwy przepływ powietrza i zwiększający efektywność ogrzewania zbiornika.

Kabel należy układać maksymalnie na połowie powierzchni dna terrarium, w sposób zaprezentowany na poniższym obrazie:

Sposób układania kabla

By podzielić terrarium na strefy, należy zacząć układanie kabla od jednego z brzegów zbiornika, który chcemy ogrzać. Początkowo układamy sploty kabla blisko siebie (minimalny odstęp 3 cm), stopniowo zwiększając odstęp między splotami. Przed montażem kabla warto najpierw dokładnie zaplanować jego układ i dokładnie wyliczyć powierzchnię do ogrzania, mając na uwadze wskazówki podane wyżej.

Do montażu kabla doskonale spisuje się taśma izolacyjna.

Do czyszczenia kabla należy używać wyłącznie mokrego ręcznika, bez detergentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl