Exo-Terra Tropical Forest Floor - Zielony mech i włókno kokosowe 8,8 L

frrrrr8.png
 • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 29,90 zł 39,90 zł 29.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Naturalne i ekologiczne podłoże dwuwarstwowe

Exo Terra Tropical Forest Floor to wielowarstwowe naturalne podłoże, które pozwoli Ci odtworzyć ściółkę lasu tropikalnego. Ściółka leśna jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tropikalnych lasów. Zwykle składa się z dwóch podstawowych warstw:

 1. Wierzchnia warstwa składająca się głównie z liści, mchów i porostów.
 2. Warstwa podstawowa zawierająca materię organiczną - zwykle rozłożone liście i drewno.

W podłożu Exo Terra wierzchnia warstwa zawiera suszony na słońcu mech, pochodzący z odnawialnego źródła. Za pomocą tej dekoracyjnej warstwy możesz stworzyć miękkie pokrycie podłoża występujące w naturalnych lasach tropikalnych. Miękka warstwa mchu ułatwia zwierzętom kopanie oraz ukrycie swojej nory. Wiele gadów i płazów intensywnie przeczesuje ściółkę w poszukiwaniu pożywienia i wody. Wierzchnia warstwa pokrywająca właściwe podłoże ułatwia zatrzymywanie wilgoci i zapobiega wysychaniu gleby. Biodegradowalny mech jest całkowicie wolny od chemii i może być bezpiecznie kompostowany w Twoim ogrodzie!

Z kolei podstawowa warstwa zawiera bogatą materię organiczną ze zmielonych łupin kokosa pochodzących również z odnawialnego źródła. Jest to w pełni naturalne, ekologiczne i biodegraowalne podłoże o wspaniałych właściwościach higroskopijnych. Stanowi doskonałe podłoże do zbiorników obsadzonych żywymi roślinami i uwielbiającymi wysoką wilgotność gadami, płazami lub bezkręgowcami. Jego zdolność zatrzymywania wody, naturalne hormony korzeniowe oraz właściwości przeciwgrzybiczne sprawiają, że jest doskonałym podłożem dla roślin. Podłoże składa się z mieszanki krótkich włókien oraz różnych rozmiarów kawałków torfu kokosowego, od grubych granulek po drobne granulki, co daje doskonały drenaż i napowietrzenie systemu korzeniowego roślin.

Pokrywa z mchu umożliwia utrzymanie wilgotności warstwy podstawowej, co sprawia, że funkcjonuje jak naturalny ekosystem, w którym pożyteczne mikroorganizmy mogą rozkładać odpady organiczne, jednocześnie ograniczając nieprzyjemne zapachy.

Podłoże zostało poddane obróbce termicznej, co pozwala wyeliminować bakterie.

Główne cechy podłoża Exo Terra:

 • 100% naturalne
 • Przypomina naturalne ściółkę leśną
 • Miękkie i doskonale utrzymujące wilgoć
 • Umożliwia zwierzętom kopanie i ukrycie się
 • Odżywcze podłoże dla żywych roślin
 • Idealne do zbiorników biotopowych
 • Poddane obróbce cieplnej ograniczającej występowanie bakterii
 • Wchłania nieprzyjemne zapachy
 • Wykonane z odnawialnych materiałów
 • Możliwość bezpiecznego kompostowania
 • Opakowanie - 2,2 L (zielony mech) i 6,6 L (włókno kokosowe)

Uwagi:

Warstwa podłoża podstawowego powinna wynosić ok. 5-10 cm. Podłoże należy namoczyć lub zrosić wodą aż do uzyskania odpowiedniej wilgotności w zbiorniku. Przygotowane podłoże należy dokładnie zakryć warstwą mchu. Poziom wilgotności najlepiej kontrolować za pomocą elektronicznych higrometrów. Podłoże dobrze przewodzi ciepło, nawet gdy jest suche. Podłoże należy czyścić miejscowo codziennie, natomiast całkowita wymiana podłoża jest zalecana w miarę potrzeby lub raz na 2-3 miesiące.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl