Exo-Terra Heat Cable - Kabel grzewczy 25 W 4,5 m

kabel exo 25 1.png
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 99,90 zł 129,90 zł 99.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Doskonałe źródło ciepła o wszechstronnym zastosowaniu

Kabel grzewczy Exo Terra pozwala zapewnić ciepło dokładnie tam gdzie jest potrzebne. Najlepiej się spisuje, gdy jest umieszczony pod terrarium, co umożliwia ogrzanie konkretnych punktów i stworzenie stref cieplnych. Można go również stosować do ogrzewania kilku zbiorników jednocześnie, np. w "rack-systemach". Elastyczny i trwały przewód, znajdzie wiele zastosowań zarówno u zawodowców, jak i hobbystów. Podwójna silikonowa izolacja zapewnia całkowite bezpieczeństwo.

Najważniejsze cechy kabla:

  • źródło ciepła dla zwierząt terraryjnych
  • zapewnia ciepło dokładnie tam gdzie jest potrzebne
  • podwójna silikonowa izolacja
  • elastyczny, wytrzymały
  • idealny do ogrzewania "rack-systemów"
  • długość - 4,5 m
  • moc - 25 W

Uwagi:

Kabel grzewczy powinien być używany wyłącznie poza terrarium, nie należy zakopywać go w podłożu, gdyż może dojść do kontaktu zwierzęcia z kablem, co może skutkować silnym poparzeniem lub nawet śmiercią!

Kabel może być stosowany wewnątrz terrarium jedynie pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia go, np. ceramiczną płytą, by uniemożliwić zwierzętom bezpośredni kontakt z kablem.

Należy bezwzględnie unikać krzyżowania się splotów kabla, grozi to przegrzaniem i stopieniem przewodu, co może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Zaleca się zachowywać 3 cm odstępu między pętlami kabla podczas układania go w wybranym miejscu oraz zachowanie promienia zaginania kabla powyżej 5 cm.

Do montażu kabla w wybranym miejscu zaleca się używania taśmy izolacyjnej.

Nigdy nie należy stawiać terrarium bezpośrednio na kablu! Może to skutkować uszkodzeniem kabla, terrarium i/lub mebla oraz przegrzaniem wnętrza zbiornika i zwierząt je zamieszkujących. Terrarium można ustawić na gumowych lub filcowych podkładkach, co zapewni przepływ powietrza pod zbiornikiem i poprawi jakość pracy urządzenia oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.

Zaleca się układanie kabla maksymalnie na połowie dna zbiornika, by umożliwić zwierzętom termoregulację, poprzez stworzenie strefy ciepłej i zimnej.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl